Güncel Adresimiz: www.jokerbet239.com
beIN Sports 1beIN Sports 2S Sports 1Spor SmartbeIN Sports 3beIN Sports 4S Sports 2Eurosport 1Eurosport 2

Yılmaz Vural Yeniden Süper Lig'de

Geçirdiği Covid-19 hastalığından sonra tamamen toparlanan Yılmaz Vural artık Süper Lig'e tekrardan dönüş yaptı.

Yılmaz Vural Yeniden Süper Lig'de
Türk futbolunun efsane teknik direktörlerinden Yılmaz Vural; Süper Lig‘in bitmesine 10 hafta kala Erzurumspor’un başına geçti. Geçtiğimiz günlerde İsmail Kartal’ı göreve getiren Erzurumspor; birkaç gün içerisinde Kartal’ın isteği üzerine tecrübeli antrenörle yollarını ayırdı. Kartal’ın yerine gelen Yılmaz Vural; Doğu Anadolu ekibini kümede tutmaya çalışacak.

İsmail Kartal’ın görevde ayrılma talebiyle yolların ayrıldığı bu süreçte, Erzurumspor’un bir sonraki antrenör tercihi 68 yaşındaki Yılmaz Vural oldu. Bu sezonki 5. teknik direktörüyle çalışacak olan Erzurum; küme hattının yalnızca 3 puan gerisinde yer alıyor. 30. hafta sonunda 27 puanı bulunan Erzurumspor, ilk defa iki yıl üst üste ligde kalmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede başkanlık görevini üstlenen Ömer Düzgün; İsmail Kartal’ın gidişi ve Yılmaz Vural’ın gelişiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. İsmail Kartal’ın ayrılma isteği hakkında kötü söz sarf etmek istemediğini belirten Düzgün; Yılmaz Vural’ın gelişiyle alakalı olarak da, gün içinde resmi imzaların atılma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Bu süreçte önlerine bakmaları gerektiğini belirten Düzgün; Yılmaz Vural’ın başarılı olacağına inandıklarını da sözlerine ekledi.

 

1987 yılından bu yana teknik direktörlük yapan Yılmaz Vural; Süper Lig’in en tecrübeli antrenörlerinin başında geliyor. Bugüne dek 37 farklın dönemde takım çalıştıran Vural; bu takımlar içerisinden Bursaspor’u 3, Antalyaspor, Gençlerbirliği, Adanaspor, Eskişehirspor, Konyaspor ve Adana Demirspor’u ikişer dönem çalıştırdı. Trabzonspor’un da 30 maç başında bulunan Vural; üç büyükler olarak tanımlanan kulüplerin hiçbirinde çalışmadı. Adı dönem dönem Fenerbahçe’yle anılan efsane isim; bu hedefine kariyerinin hiçbir döneminde ulaşamadı. ,

Sempatik ve hırslı yönleriyle bilinen Yılmaz Vural; bu yönleri sayesinde ülkemizin en popüler teknik direktörlerinden biri. Yılmaz Vural’ın süre olarak en çok çalıştırdığı kulüp ise; 121 maç ile Bursaspor. Bursa’nın hemen ardından Kasımpaşa ve Antalyaspor geliyor.

Blog